İnşaat Rayiç ve Girdi Listesi
- İnşaat Birim Fiyat Listesi
- İnşaat Birim Fiyat Analizleri
- Fiyat Farkları, Güncelleştirmeler ve İndeksler
- Yaklaşık Maliyet
- Yardımcı Bilgiler

İki cilt halinde yayımlanan bu kitap, 2015 yılı Bayındırlık ve İskan Bakanlığı genel fiyat analizlerinden 2015 yılı için aktarmasız olarak türetilen inşaat birim fiyatlarının hesaplanmış dökümlerini içerir.

Bu kitap sizlere yapım işleri birim fiyat analiz sistemi için bir hesaplama örneği sunmakta ve buna ilişkili olarak yapı işleri için örnek uygulamalar anlatılmaktadır. Bu kitap Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'na telif ücreti ödenerek yayınlanmaktadır. Kitap 2014 yılı yapım girdilerini, her imalat iş kaleminin içerisindeki malzeme, işçilik, makine yüzdelerini, yapı işleri birim fiyatlarının bir önceki yıla göre fiyat artış yüzdelerini kapsamaktadır.

Kitap, ek bilgilerle geliştirilmiş ve rayiç girdi listeleri düzenlenmiştir. Ayrıca, TÜİK indekslerine, iş deneyim belgelerinin, yaklaşık maliyetlerin güncelleştirilmesi ve değerlendirilmesine örneklerle yer verilmiştir. Kitabın sayfaları çok olduğu için dağılmaması açısından 2 cilt halinde sunulmuş, örnek uygulamaların bazı bölümleri Hakediş Düzenlemesi adlı kitap örnek metraj yapımı ve uygulama şekilleri ile üç boyutlu öğretici şekiller ile ayrı bir kitapta toplanmıştır. Şantiyede yapılan hatalar yanlış ve doğru şeklinde bu kitapta yer almıştır.

Telif birim fiyatlarda, hakedişlerde, keşiflerde, aşırı düşük tekliflerin değerlendirilmesinde ve fiyatların oluşumunda kullanılmak üzere kapsamlı, kolayca anlaşılır şekilde sunulmuştur.

Devamı
Format :KİTAP
Barkod :9786056280825
Yayın Tarihi :2015-03-26
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :7.Baskı
Sayfa Sayısı :1154
Kapak :Karton
Kağıt :1.Hamur
Boyut :200 X 280
Emeği Geçenler :
Yazar   : Ünal Akçalı
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler