Beynin İyileştirme Gücü

Literatür , EEG Biofeedback ile ilgili hiçbir negatif çalışma göstermemekte ve EEG Biofeedbackin birçok alanda major tedavi edici rolünün olması gerektiğini tavsiye etmektedir. Benim şahsi fikrim, herhangi bir ilaç bu kadar geniş bir alanda etkili olsaydı dünya çapında kabul edilir ve yaygın bir şekilde kullanılırdı.
Prof. Dr.Frank DUFFY, Çocuk Nöroloğu, Harvard Tıp Fakültesi,Amerika

Hekim ve psikiyatristler, beyin rahatsızlıklarının tedavisinde basitçe ilaç reçete etmeye alternatif teşkil edecek, neurofeedback gibi teknolojik gelişmeleri sevinçle karşılamalıdır.
Prof. Dr. D. Corydon Hammond, Utah Üniversitesi, Amerika

EEG Biofeedback diğer adıyla Neurofeedbackin Amerika Birleşik Devletlerinde psikiyatride yasal tedavi usulü olarak tanındığına dair beyanımı kabul edin.
Doç. Dr. Thomas Brod, PsikiyatristUCLA, Amerika.

Neurofeedback Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Hastalığı, Epilepsi, Anksiyete, Depresyon ve Travmatik Beyin Hasarı nın tedavisiyle ilgili klinik-bilimsel standartlara uymaktadır.
Prof. Dr. Larry Hirshberg, Brown Üniversitesi, Amerika.

Teşhis amaçlı, nörometrik veritabanı kullanılarak yapılan tetkikleri, bir düzinenin üstündeki Amerikan sigorta firmaları da rutin olarak karşılamaktadır. Daha da fazlası, NxLink ve diğer QEEG veritabanları, Nöronal Regulasyon Birliği üyeleri tarafından neurofeedbacke yol göstermek üzere başarılı bir şekilde kullanılmaktadır ve sonucları da sayısız yayında belgelenmiştir ayrıca binden fazla üyenin katıldığı yıllık toplantılarda da bu sonucları sunmuşlardır. Veritabanına göre uygulanan neurofeedback, dikkat eksikliği hiperaktivite, depresyon ve travmatik beyin hasarı olan sayısız vakada başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.
Prof. Dr. Robert Cancro, New York Üniversitesi, Psikiyatri ABD Başkanı, Amerika.
Prof. Dr. E. Roy John, New York Üniversitesi, Nörometrik Analiz Servisi, Amerika

Dr. Sürmeli, Uygulamalı Sinir Bilimi Birliği (SAN) in kurulumunda bize iştirak etti ve Eğitim komitesinin değerli bir üyesi oldu, EEG biofeedback ile Otistik spektrumda ve Zihinsel Özürlülükte hayli yaratıcı çalışması büyük saygıyla karşılandı.
Prof. Dr. John Gruzelier, London Üniversitesi, İngiltere

Dr. Sürmeliye gelince, Türk Psikiyatrisine katkılarından ve hastalarına verdiği kaliteli hizmetten dolayı övgü almalıdır, bircok vaka başka türlü yardım alamamaktadır. Birkac yıldır QEEG ve QEEG rehberli Neurobiofeedback ile kazandığı başarıları Amerika Birleşik Devletleri ve Amerikada Neurobiofeedback ve QEEG ile uğraşan profesyonel nöropsikiyatristler ve nöropsikologlar tarafından takdir edilmektedir. Kendisi, Neurobiofeedback eğitiminin cevap verdiği durumlar listesine Neurofeedbackin bu hastalardaki bilişsel fonksiyonlarda etkili olabileceğini göstererek 2 yeni hastalık daha katmaktadır, Down Sendromu ve Zihinsel Engellilik. Dr. Sürmelinin çok iyi bir psikiyatrist olduğunu düşünerek saygı duyuyorum ve New Yorkda kendi merkezimde onun gibi bir iş arkadaşına sahip olmaktan gurur duyarım.
Kıdemli Psikiyatrist, Dr. Daniel Kuhn, Columbia Üniversitesi, Amerika.

Dr. Tanju Sürmeli bu listeye, kısa zamandr neurofeedback yapmasına rağmen iki yeni hastalık ekledi. Down Sendromlu ve zihinsel engelli kişilerde kognitif süreçlerini ilerletmede kullanıyor. Bu yolla hastalarına yardımcı olduğu için cezalandırmak yerine tebrik edilip cesaretlendirilmelidir. Ben mesleğimi icra ederken onunla calışmaktan gurur duyardım. Nörolojik ve psikiyatrik hastalıklarda, hastalara yardım etmek icin daha iyi bir yolda en önde yerini almıştır.
Prof. Dr. Jonathan E.Walker, M.S. Nörolojist, SoutWestern Tıp Fakültesi, Dallas, TX, Amerika.


Dr. Sürmelinin çalışmalarını yıllardır duyuyordum. Kendisi alanda uluslar arası düzeyde tanınırlğı olan değerli bir klinisyen ve önemli bir teorisyendir. Zihin Sağlığı alanında, Neurofeedbackin keşfinden daha önemli bir gelişme şimdiye kadar olmamıştır. Hepimiz hergün, psikoterapinin ve psikotropik ilacların limitleriyle yüzleşiyoruz. Bizler, beynin salınım mekanizmalarının eğitilebilme olasılıklarını tanımaya başladık. Dr.Sürmeli, bu hayati alandaki önemli öncülerden biridir. Onun calışmaları ben dahil, birçoğumuzu cesaretlendirir. Umarım siz de anlar ve desteklersiniz. Onun calışmaları dünyaya bir hediyedir.
Psikolog Sebern F. Fisher, MA, Neurofeedback eğitmeni, MA, Amerika.

Dr. Tanju Sürmeli Türkiyedeki bu yeni klinik alanda bir öncüdür ve Hollandalı ve Avusturyalı meslektaşlarının desteğini kazanmıştır.
Dr. Martijn Arns, Brainclinics Diagnostics Direktörü
Applied Neuroscience Foundation Başkanı, Hollanda

Devamı
Format :KİTAP
Barkod :9789754207156
Yayın Tarihi :2010-01-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :560
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :160 X 240
Emeği Geçenler :
Yazar   : Tanju Sürmeli
İlgili Eserler