Detaylar

Kategori Atlaslar
Yayıncı İskele Yayınları
Liste Fiyatı 22.00
Format KİTAP
Barkod 9789759099671
Yayın Tarihi 2006-12-30
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 64
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 210 X 300
Basım Yeri İstanbul

Büyük Atlas

Yeryüzünün ya da herhangi bir yeryüzü bölümünün belli bir orana göre küçültülerek çizimine harita denir. Yeryüzünün coğrafi özelliklerini, ülkelerin siyasi durumlarını, sınırlarını gösteren haritalardan başka yağış durumu, nüfus, bitki örtüsü, arazi kullanımı, doğal kaynaklar gibi pek çok konuda bizi aydınlatan bilgilerin grafiksel olarak gösterildiği özel haritalar da vardır. Dağ, dere, göl, ova gibi yeryüzünün öğelerini harita üzerinde tam tepeden kuşbakışı görüyormuş gibi izleriz.

Haritaların içerdiği bilgilerin, gerçeğine uygun olarak gösterebilmesi için geliştirilmiş özel çizim yöntemleri ve kuralları vardır. Küresel olan dünyanın üzerindeki gerçekte eğrisel bir yüzeyde bulunan öğelerin düz bir satıh üzerine geçirilmesi birtakım matematiksel işlemleri gerektirir.

Bir bütünün çeşitli öğelerinin mekandaki düzenlenişini şematik olarak gösteren çizime plan denir. Arazi parçalarının, bölgelerin, şehirlerin, yapıların, makinelerin v.s., çeşitli ölçeklerde ayrıntılarının ve ölçülerinin anlatımında kullanılır.

Planın haritadan farkı, gerçekleştirilmesi önceden tasarlanan, henüz varolmayan nesnelerin gösterimine olanak vermesidir.

Emeği Geçenler

Yazar   : Kolektif

Satış

% 40
indirim
13.20
Liste Fiyatı : 22.00
Kazancınız : 8.80
Miktar :  
Adet

Temin Süresi: 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %40 indirim