Clark'ın en çok satan kitabı olan radyografide pozisyon verme adlı eserinden alınan bu el kitabı, günlük çalışmalarında radyoloji teknikerlerine yardımcı olmak için açık ve pratik öneriler sunar.
*Röntgen teknikerlerinin ve öğrencilerin günlük radyografi uygulamalarında kolayca taşınabilen ve kullanışlı bir cep formatında olan bu kaynağa erişebilmeleri önemlidir*
Kitap hızlı referans olsun diye tasarlandı. Hasta ve görüntü alıcısının yanı sıra X-ışınını yönü ve konumunu nasıl ayarlayacağını ve temel görüntü özelliklerini açıklar. Her bir radyografik görüntüyü, radyografik görüntüye karşılık gelen bir pozisyon fotoğrafı ile gösterilmiştir.
Bu ikinci baskı hastanın seyri hakkında yeni bir rehber olacak tarzda güncellendi. Birleşik krallık ulusal ve bölgesel verilerine dayanan servis radyografisi ve beklenen tanısal referans seviyeleri (TRS'leri) gösterildi.
Temel Özellikler:
- Pratik ve uygulamalı rehberdir.
- Yaygın olarak karşılaşılan tüm görüntülemeleri kapsayan sistematik yaklaşımlıdır.
- Her bir görüntüleme için net fotoğraflar ve bunlara karşılık gelen radyografiler ile bol resimli tamamı renkli bir kitaptır.
- Ayrıca tıbbi ve radyografik terminoloji ve kısaltmaların yanı sıra görüntü değerlendirme, tanısal referans seviyeleri ve radyasyondan korunma kılavuzunu da içerir.

Devamı
Format :KİTAP
Barkod :9789752777392
Yayın Tarihi :2019-01-22
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :2.Baskı
Sayfa Sayısı :272
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Kolektif
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler