Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü öğrencilerine okutulmakta olan Enerji İletimi kitabının devamı olarak hazırlanan Güç Sistemleri Analizi dersi müfredatına uygun bu kitap, Lisansüstü programında yer alan Simetrili Bileşenler dersi için de yardımcı olarak kullanılmaktadır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde Güç Sistemleri dersi 2017-2018 Bahar yarıyılında okutulmuştur. 1986 yılında 5000 adet basılan Elektrik Güç Sistemleri Analizi kitabının mevcudu kalmadığından uzun süreden bu yana yeniden basılması taleplerine cevap vermek üzere eser gözden geçirilerek ve genişletilerek 2. baskıya hazırlanmıştır.

Kitabın yeniden yazımını üstlenen Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Sayın Bedri KEKEZOĞLU, değerli meslektaşlarım Dr. Sayın Ali DURUSU ve Yük. Müh. Sayın Said Mirza TERCAN'a teşekkür ederim. Genişletilmiş 2. baskısı hazırlanmış olan Elektrik Güç Sistemleri Analizi kitabının yeni basımının gerçekleştirilmesi dolayısıyla İstanbul Gelişim Üniversitesi Kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Abdülkadir GAYRETLİ'ye ve Üniversite Yönetiminde bulunan bütün meslektaşlarıma ayrıca teşekkür ederim. Bu eserin yeniden hazırlanan 2. baskısının Elektrik Mühendisliği öğrencilerine ve meslektaşlarıma faydalı olmasını dilerim.

Devamı
Format :KİTAP
Barkod :9786054827480
Yayın Tarihi :2018-09-18
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :349
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Hüseyin Çakır
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler