İnce Mehmetinden, Sahaların İnce Mehmetine Selam Olsun!
Yaşar Dağların Kemal

Basri Dirimlili çok seri ve çok çabuk bir adam. Deparları kuvvetli. Arı gibi. Kafaya hakim. Sinirli havasını, sinirli ruhunu Milli maçlarada verdi. İşte Basri ile anlaştığımız tek husus. Rakip Takımların ataklarını önler, Zaman zaman ileri akarak, bir forvet gibi saldırır.
Lefter

Ünlü sporcuların da bir çoğuyla arkadaşlığım oldu, hem de yakın Bunlar arasında Yaşar Doğuyu, İsmet Atlıyı, Lefteri ve Basri Dirimliliyi sayabilirim.
Yaşar Kemal

Basri benim çok iyi dostum ve çok beğendiğim bir futbolcuydu. Kendisiyle çok güzel günlerimiz oldu. Muhteşem bir kişilik, adam gibi adam Basri Dirimlili.
Orhan Günşiray

Sevgili İlkerciğim, Galatasayda oynadığım dönemde de herzaman değişik takımlarda oynayan dostlarımla da aynı 11 içinde oynamak istedim. Lefter, Can, Basri ve Recep Adanır birlikte oynamak istediğim dostlarımdır. Bu arzumu Milli Takım çatısı altında gerçekleştiriyordum.
Metin Oktay

Mehmetçik, hem beyefendi, hem kalite hem de örnek bir insandı. Futbolu hırs doluydu. Çok teknik bir sol bek ve fişek gibi bir hız yeteneği aynı zamanda da üstün hava meziyeti denince Basri tekti. Bu klasda bir futbolcu da gelmez maalesef.
Oğuz Aral

Çok sağlam bir futbolcuydu. Müthiş bir sıçrama kabiliyeti ve kafa hakimiyeti meziyetlerine sahipti. Hızlı, teknik ve yıpratıcıydı. Çok mücadeleci ve kahramanca bir futbolu vardı. Bu gün kü modern solbek ve kanat oyunculuğu kavramını Basri 50lerde uyguluyordu. Çok iyi bir insan ve karakterli bir kişilikti. Herzaman geride bıraktığı değerlerle anılacaktır.
Can Bartu

Fenerbahçe ve Milli Takımın futboldaki Mehmetçiği Hırs, teknik, cesaret, hava hakimiyeti, takipçilik, çabukluk ve zeka hepsi hepsi Basri deyince sanki vücudundaki birer hücre gibidirler.
İslam Çupi

Devamı
Format :KİTAP
Barkod :9786054804016
Yayın Tarihi :2013-08-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :300
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :130 X 200
Basım Yeri :İstanbul
Emeği Geçenler :
Yazar   : Serhat Kaner
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler