Detaylar

Kategori Roman - Çağdaş Dünya Edebiyatı
Yayıncı Pegasus Yayıncılık
Liste Fiyatı 69.98
Format KİTAP
Barkod 9786052999028
Yayın Tarihi 2020-10-23
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 640
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 135 X 210

Fırtına Kız

Kendinde en büyük gücü, en kırılgan olduğun anlarda bulacaksın.

Ege Denizi'nin sıcak sularında başlayıp Norveç'in soğuk, kristal berraklığındaki semalarına uzanan Fırtına Kız, Lucinda Riley'nin yıldızlardan esinlenerek kaleme aldığı Yedi Kız Kardeş serisinin bir sonraki kahramanı Ally'nin hikâyesi...

Ally D'Aplièse dünyanın en tehlikeli yat yarışlarından birine hazırlanırken babasının ölüm haberini alır. Henüz ailesinden kimseye bahsetmediği hayatının aşkına veda eder ve paramparça bir halde Cenevre'ye, beş kız kardeşi gibi bebekken evlat edinildikten sonra büyüdüğü Atlantis adındaki muhteşem malikâneye gider.

Ancak acısı hâlâ çok tazeyken yaşanan ikinci bir trajedi Ally'nin açık denizlere küsmesine neden olur ve genç kadın kendi Kuzey Yıldızı'nı takip etmeye karar verir. Babasının ona köklerini bulabilmesi için bıraktığı merak uyandırıcı ipuçları Norveç'i işaret etmektedir. Bu yabancı toprakların nefes kesici güzelliğiyle çevrelenen Ally, ünlü Norveçli besteci Edvard Grieg'le şaşırtıcı bir bağlantısı olan, bir asır önce yaşamış Anna Landvik adındaki genç bir şarkıcının hikâyesini keşfetmeye başlar. Ancak o saf, azimli ve erdemli kız hakkında bir şeyler öğrendikçe, kendisini evlat edinen çok sevdiği babasının kim olduğunu ve yedinci kız kardeşlerini niçin hiç tanımadıklarını da sorgulamaya başlayacaktır.

Farklı yüzyıllarda hayatın zorluklarına direnen iki yetenekli kadının hikâyesinin iç içe geçtiği Fırtına Kız aşka, kadere ve kimlik arayışına dair unutulmaz bir aile destanı.Fırtına Kız edebî açıdan bir orkestra eserinin nota defteri gibi; hırçın dalgalanmalar, kalp durduran anlar, insanı tetikte tutan kreşendolar.
The Book Trail

İhtişamla, romantizmle dolup taşan, sürükleyici, zekice bir roman.
Daily Mail

Kitap okuma keyfinin en fırtınalı ve tutkulu hali! Lucinda Riley'nin birinci sınıf hikâyeler kurguladığına şüphe yok. Her hikâyede, kitabı elinizden bırakmanıza engel olan gelişmeler yaşanıyor. Riley, Yedi Kız Kardeş'le gerçekten muazzam bir seriye imza attı!
Denglers-buchkritik

Mekânlar o kadar canlı ki kendinizi bir anda oralara gitmiş gibi hissediyorsunuz... Efsanevi bir yolculuk.
The Book Trail

Lucinda Riley'nin kaleme aldığı hikâyeler okuyucuya kesinlikle dünyanın en güzel, en iyi, en mutluluk verici okuma deneyimlerini yaşatıyor... Jane Austen okumak kadar keyifli. Okumaya ara vermeden devam etmemize şaşmamalı.
Literaturmarkt

Bu hikâye sizi son sayfasına kadar kendine esir edecek.
Candis

Lucinda Riley'nin nefes kesici serisinin günümüz Avrupa'sı ile on dokuzuncu yüzyıl Norveç'i arasında mekik dokuduğu ikinci kitabı da okuyucuyu hayal kırıklığına uğratmıyor. Riley günümüzde geçen olaylar ile detaylı arka plan hikâyelerini iç içe geçirme becerisiyle tarihî roman severleri büyüleyecek; Kristin Hannah hayranları ise aidiyet hissine, aşk acısına ve kabullenişe dair bu hikâyenin sürükleyiciliği ve dayandığı gözlem gücüne hayran kalacaklar.
Booklist

Lucinda Riley tarihî roman kategorisinin bu türünde en güçlü yazarlardan biri. Günümüzde geçen olaylar ile geçmişi birlikte dokuyarak hikâyeler yaratma becerisi muazzam. Bu romanı mükemmel tarihî detaylar, yürek burkan bir aşk ve merak uyandıran gizem unsuruyla okuyucuların büyük beğenisini kazanacak.
Historical Novel Society

Riley müthiş bir yazar; anında hikâyenin içine çekildim ve son sayfayı okuyana dek durmak istemedim... Gerçek bir ziyafetti.
Katherine Webb, Unutulan Rüyalar Evi ve Büyükannemin Sandığı romanlarının yazarı

İrlanda doğumlu Lucinda Riley sessizce büyük bir başarı hikâyesine dönüşüyor.
Red

Riley olay örgüsünün iplerini ustaca yönetiyor.
Independent on Sunday

Muhteşem bir kalemin eseri.
Choice

Enfes bir hikâye.
Daily Mail

İnanılmaz merak uyandırıcı bir hikâye.
Sunday Express

İnsanın içini sızlatan, yumuşacık, bağımlılık yapan bir üslup.
Dinah Jefferies

Tam içine dalıp bütün tatil boyunca okumalık kitap.
LandIdyll

İnsanı kendine esir alan, do

Emeği Geçenler

Yazar   : Lucinda Riley
Çevirmen   : Selay Sarı

Satış

% 30
indirim
48.99
Liste Fiyatı : 69.98
Kazancınız : 20.99
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim