Yaratıldıktan sonra cennete yerleştirilen insan Allah'ın yasağına rağmen şeytana uyarak hata yapmış ve tekrar cenneti kazanmak için dünyaya gönderilmiştir. Dünyada ise Allah insanı kendi halinde başıboş bırakmayıp peygamberler ve kitaplar göndermiştir.
Bütün peygamberler insanları karanlıklardan aydınlığa, dalâletten hidâyete davet etmişler ve Allah'a giden yolun rehberi olmuşlardır. Ancak onların görevleri sadece uyarmaktır. Hiçbir kimseyi zorlamak değildir.

Allah'ın peygamberlerle gönderdiği bu en haklı dava bir kısım insanlar tarafından durdurulmaya çalışılmıştır. Peygamberler büyük bir samimiyetle vazifelerini yürütürken insanları Allah'ın dininden uzak tutmaya çalışan bir gurup daima var olmuştur. Nerede bir Musa varsa karşısında bir Firavun türemiş ve var gücüyle hakkı susturmak, batılı destekleyip hâkim kılmak için çalışmıştır. Kıyamete kadar iman ve küfür mücadelesi devam edecektir.

Amacımız Kur'an'da yer alan ve inkârcılar tarafından ileri sürülen inkâr sebeplerini inceleyip bunların geçerli mazeretler olup-olmadıklarını ortaya koymaktır.

Devamı
Format :KİTAP
Barkod :9789758907595
Yayın Tarihi :2021-09-22
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :395
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Abdullah Namlı
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler