Kitapta temel olarak. günümüz konut pazarın da ortaya çıkan yeni nesil konutlarının: ' 1+0,1+0,5. 1+1.1+1,5 tiplerin, gelişen mekansallıklarını: Çağdaş Mekan Mimarlıgı: Mekansal Tasarım adi altında incelemekte ve ortaya çıkarmaktadır. Ana araştırma başlıklan olarak: esneklik, dönusebilir/uyarlanabilir ic mekanlar. yeni mekansal ilişkiler, yeni mekansal tanımlayıcılar. grup mekanlar ve yeni mekan tipleri sunulmuş olup.

Açık plan konseptinin önemi ve farkı özellikle: geleneksel mekan organizasyonlarınıın stotik mekansallığının / çağdaş yeni nesil yaşam ünitelerinin dinamik mekansallığı karşılaştırmalı analizleri ile ortaya konulmuştur. Cağdaş mekan mimarlığı üzerine yapılan araştırmalar ve gözlemler, çeşitli mekansal özelliklerin ve niteliklerin olduğunu öne sürdü ve bu kalite. mekan düzeni kalitesinin ötesine geçen, farklı tiplerdeki yeni nesil küçük evlerde ortaya çıkıyor.

Kitapta. son dönem minimum mekan, konutların mekansallığıni. zayıftan güçlüye ile dinamikten durağanlığa çok çesitlenen, ayrışmış mekansal organizasyonları entegrasyon yöntemlerine odaklandmıştır. Mekansal organizasyon yöntemleri bir üçIeme etrafında geliştirilmiştir bunlar; çağdaş mekan tasarım araçları olarak; genişebiliılik/ uzama-esneklık-konveksite kavramlandır.

Devamı
Format :KİTAP
Barkod :9786257680875
Yayın Tarihi :2021-09-29
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :106
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap kağıdı
Boyut :160 X 235
Emeği Geçenler :
Yazar   : Cary Fagan
Çevirmen   : Sumru Ağıryürüyen
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler