Miller Ortopedi (Review of Orthopaedics)

Okuyucu bu kitapta her durumun tam açıklamasını ve güncel tedavi metotlarını bulabilir. Miller'ın ortopedi özeti, ortopedi asistanları için kaynak bir kitap ve cerrahlar için hızlı bir referans kaynağı olma özelliğine sahiptir. -JBJS

Ortopedik kitaplar içinde en çok satan kitap ünvanına sahip eser - Mark D. Miller

Tüm tıp kitapları içinde en fazla revise edilmiş eser -Stephen R. Thompson

Miller'ın Ortopedik Değerlendirme Kitabı ve eşlik eden yıllık Miller Değerlendirme Kursu (www.MillerReview.org) tüm seviyelerdeki ortopedik araştırma ve pratik uygulamalar için yeterli ortopedik bilgi değerlendirmesini sağlayan ideal kaynaklardır.

Sınavlarda karşılaştığınız kavramlara özel olarak değinilmiştir. Her bölüm, en son yapılan OITE ve özdeğerlendirme sınavları incelenerek başarılı olmanız için gerekli tüm içeriği kapsayacak şekilde hazırlanmıştır.
Bilgiyi etkili bir şekilde saklamak ve sentezlemek için konu özetleri, dikkat çekici bir biçimde resimler ve özet kutuları şeklinde hazırlanmıştır. Sıklıkla sorulan sorular ve karmaşık kavramlar işaretlenerek ön plana çıkartılmıştır.
Araştırmaya daha az, çalışmaya daha çok süre harcayın. Daha kolay referans olabilmesi için sorulabilecek bölümler kalın harfle işaretlenmiştir.
Dikkatli bir şekilde seçilmiş olan çapraz referanslar ve sentezlenmiş kaynakçayla yeni ufuklar açan ortopedik literatürle metin içeriği desteklenmiştir.
Eseri muhteşem kılan özellikler:

Ortopedik kitaplar içinde en çok satan kitap ünvanına sahip Ortopedinin Tekrarı isimli kitabımızın altıncı baskısını gururla sunuyoruz.
Bu kitabın ortopedik cerrahideki en fazla revize edilmiş bir kaynak olduğunu söyleyebiliriz (belkide tüm tıp kitapları içerisinde!).
Rekabetçi bir yapıya sahip olan kitabımızın tüm bölümlerini radikal bir şekilde güncelledik ve revize ettik. İlk olarak kitabın görüntüsüyle başladık.
Hantal ana hatlarından vazgeçerek daha kolay takip edilebilen madde işareti stiline geçtik.
Ayrıca kitaba Test Edilebilen Kavramlar bölümünü ekleyerek özellikle board sınavlarına çalışanlar için hızlı bir tekrar etme imkanı hazırladık. Sonrasında içeriğe odaklanarak önceki basımlarda okuyuculardan aldığımız geri dönüşümleri de değerlendirerek tüm bölümleri titiz bir şekilde güncelledik.
Birçok ek figürü ekleyerek ilk basımda kullanılan bileşik figürleri kullanmaya özen gösterdik.
Tüm çizimlerde bize yardımcı olan medikal ressamlara teşekkür ediyoruz. Yaptıkları çizimlerle parçalanmış bilgileri güzel resimlere dönüştürerek okuyuculara yazılı bir kelimeden çok daha fazla yardımcı olmamızı sağladılar (nihayetinde (iyi) bir resim binlerce kelimeye bedeldir!).
Son olarak figürlerin renkli hale getirilmesiyle içeriğin görsel olarak daha kolay alıgılanması, daha kolay anlaşılabilir olması ve detaylı bir şekle bürünmesi sağlanmaya çalışıldı.

Devamı
Format :KİTAP
Barkod :9789752775237
Yayın Tarihi :2014-05-06
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :6.Baskı
Sayfa Sayısı :652
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Alper Gökçe
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler