Rekreasyon bilimine giriş dersi kapsa­mında rekreasyon ve boş zamanın kişisel ve toplumsal yönden ele alındığı bir kaynak kitap oluşturulmuştur.

Kitabın birinci bölümde rekreasyonun tarihsel süreç içindeki gelişimine yer verilmiştir. Tarih öncesi toplumdan günümüz insanına kadar olan süreç irdelenmeye çalışılmıştır.

Rekreasyon araştırmaları birey ve toplum düzleminde devam ederken kişileri ve toplumu tanımadan rekreasyon ve boş zaman yönetiminin eksik olacağı düşünülerek ikinci bölümde psi­kososyal yönden boş zaman anlatılmıştır. Boş zaman etkinliklerine katılımda kişisel faktörler ve kişilik ele alınmıştır.

Üçüncü bölümde rekreasyon ve rekreasyon hizmetleri bölümleri tanıtılmıştır.

Dördün­cü bölümde toplumsal boyutlarıyla rekreasyon ve boş zaman anla­tılmıştır.

Beşinci rekreasyon yönetimi kısaca tanımlanmış yönetimin temel fonksiyonları çerçevesinde rekreasyon ve park yönetimine değinilmiştir.

Altıncı bölüm rekreasyon hizmetlerini yürütecek olan rekreasyon liderliğine ayrılmıştır. Rekreasyon liderlerinin liderlik özellikleri genel liderlik kavramları çerçevesinde tanımlanmıştır. Bu kitap rekreasyon bölümü öğrencileri ve bu işi meslek olarak seçen kişiler için bir kaynak olması amaçlanmıştır.

Devamı
Format :KİTAP
Barkod :9786052308868
Yayın Tarihi :2019-12-03
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :128
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Murat Şen;Serdar Geri;Ramazan Açıkdilli
İlgili Eserler