Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramsal Yöneliminizi Geliştirme kitabı psikolojik danışma, psikoloji ve diğer yardım mesleklerindeki öğrencilere klasik Kuramsal yöneliminiz nedir? sorusuna verecekleri cevabı açıkça ifade edebilmeleri için araç, strateji ve etkinlikler sunar. Psikolojik danışma ve psikoterapi kuramsal temele dayalıdır. Bu kitap öğrencilere eğitim programlarında kuramsal yönelimlerini geliştirmeleri için bir anlayış kazandırırken aynı zamanda kullanabilecekleri araçlar sunmaktadır. Bu yenilenmiş ikinci baskı, kültürel yeterlilikleri ve stratejik eklektiklik gibi kuramsal yönelime alternatif bakış açılarını dâhil ederek aynı zamanda yapısalcı ve aile kuramlarına daha fazla odaklanmaktadır.
Bu Baskıda Yenilikler:
YENİ! Temel aile kuramlarını, kuram dersini almış öğrencilere ya da sonrasında psikolojik danışman olarak gelişimlerinde hatırlatıcı olması açısından özetlemek (4.Bölüm)
YENİ! Klinik örneklerle kuram seçme sürecini uygulamaya dayalı yapmak için yardım etmek (5.Bölüm)
YENİ! Kuramsal yönelimi olan kişilerle çalışan süpervizörler için vaka örnekleri (5.Bölüm)
YENİ! Kuramsal yönelim için gerekçe sunarak, bunu eklektik ve araştırmalarla kanıtlanmış kuramlarla karşılaştırarak kuramsal yönelimi belirlemeye destek olmak (1 ve 2. Bölümler)
Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramsal Yöneliminizi Geliştirme hakkında neler söylendi?
Bütün psikolojik danışmanların yapmakta zorlandıkları kuramsal yönelimlerini geliştirme durumu karşısında bu kitabın kullandığı sade duruşu çok sevdim. Acemi ya da amatör olsun, bu kitap yardım mesleğindekilere adım adım bir süreçte kuramsal yönelimi ifade etmeyi gösteriyor.
-Joy J. Burnham, Alabama Üniversitesi
Bu kitabın en temel güçlü yanı, öğrencilere kuramsal seçimlerini etkileyen kişisel ve felsefi faktörleri incelemelerine olanak ve bir sistem tanımasıdır.
-James Archer, Jr. Florida Üniversitesi
Bu kitap öğrencilere kuramları aktif olarak uygulamada kullanmaları için açık ve kısa bir rehber sunuyor.
-Valerie G. Balog, Kuzey Carolina Üniversitesi, Charlotte
Bence bu kitap, kuramları kapsamlı olarak ele alan kitapları tamamlayıcı iyi bir kaynak. Aynı zamanda bu tamamlayıcı kitabın klinik derslerde (örneğin staj) bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.
-Heather Trepal, Texas Üniversitesi, San Antonia

Devamı
Format :KİTAP
Barkod :9786053647423
Yayın Tarihi :2020-02-02
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :2.Baskı
Sayfa Sayısı :144
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :160 X 235
İlgili Eserler