Rüya, uyku anında yaşanmışlıkları duygularına göre işleyen görsel bir kurgudur. Bilincin veya bilinç dışının birer geri bildirimi olan düş görselleri çözümlenebilirse rüyanın iletisine ulaşılabilir. Bu öznel ileti ile sorunlar ve takıntılar giderilebilir.
Bilimde rüyanın duyguların resmi olduğu kabul görürken düş yorumu ile ilgili birçok farklı görüş veya kuram vardır. Bu kuramların hemen hepsi rüya anlatımına dayanır. Oysa düş de olsa bir görsel anlatılarak değil ancak bakılarak tam anlaşılır duruma gelir.
Burada, Rüyalar duyguları görsellerle anlatır. önermesi temel alınarak rüya konusuna yeni bir yaklaşım getirilmiştir. Düş yorumunu görsel bir boyuta taşıyan bu öneri ile rüyalar bir resim gibi ele alınıp çözümlenmiştir.
Bu kitapta, okuyucuya kendi rüya görselini çözerek sezi ve duyguların açığa çıkarılması yönünde öneriler sunulmuştur. Böyle bir ayıkmanın kurgusal yüklerden sıyrılıp benliğin yenilenmesine ve öngörünün açılmasına katkı vereceği umulmaktadır.
Kitabın; psikoloji, psikiyatri, sinir bilim, din, gösterge bilim gibi bilim alanlarına rüya bağlamında yeni bakış açıları kazandırabileceği düşünülmektedir. Ayrıca yazarın mimar olması mimarlık ve görsel sanatlar alanlarına yenilikçi görüşler eklemektedir.

Devamı
Format :KİTAP
Barkod :9786257492928
Yayın Tarihi :2021-11-15
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :404
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap kağıdı
Boyut :160 X 235
Emeği Geçenler :
Yazar   : Nilgün Sultan Yüceer
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler