İsimler, Olaylar, Fikirler... Osmanlının son dönemi ve Cumhuriyet dönemi tarihi hakkında tüm bildiklerinizi unutun...
- Dinlerarası Diyalogu, 60 sene önce başlatan Nakşî-Hâlidî Arûsî lider kimdi?
- Nakşî-Halidi Küçük Hüseyin Efendi'nin şeyhi ve selefi Feyzullah Efendi, hangi siyasi olaya karışıp, Midilli'ye sürgün edildi?
- Washington Büyükelçisi Münir Ertegün vasıtasıyla Müslüman olan ABD Başkanı kimdi?
- Bu nesli adam etmek için onu Hıristiyan yapmaktan başka çare yoktur diyen Osmanlı son dönem devlet adamı ve sadrazamı kimdi?
- Ay-Yıldızlı bayrağı şarklılığın ve gericiliğin sembolü sayan, CHP'nin altı oku'nu Milli Bayrak olmasını isteyen, dünyaca ünlü Musevi Misyoner Okulları, Allience Israelit Universalle mezunu başbakan ve cumhurbaşkanı kim?
- Arusi Tarikatı şeyhlerinden Bedirhani Mustafa Aziz Çınar'ın Ordumuzun en değerli paşasıdır dediği, 12 Mart'ın ünlü Kontrgerilacı ve işkenceci Paşası kimdi?
- Torunu Vatikan Büyükelçisi olan Mektebi Sultani, yani Galatasaray Lisesi mezunu ve Alliance Israelit Mezunu tarikat lideri kim?
- İttihat ve Terakki döneminde Turancı, Milli Mücadele döneminde Almanya'da İşçi ve Amele Fırkasını kurup Sosyalist, Cumhuriyet döneminde ise Kemalist olan uzun süre Türk Ocağı Başkanlığı yapmış DP Milletvekili edebiyatçı kim?
- Ömer Fevzi Mardin'in ve Ahmet Emin Yalman'ın Şubat-Mart 1949 tarihinde İsviçre'de kurs gördüğü ve tüm dinleri birleştirme yanlısı MRA (Moral Re Armement), Türkiye'de hangi isimle faaliyet gösterdi? MRA'yı kuran Kontrgerillacı Rahip kimdi?
- ABD'nin ünlü Think Thank Kuruluşu CSIS'te konferans veren Şeyh Hişam El Kabbani, hangi ünlü nakşi liderin damadıydı?
- Darbelerin finansörü George Soros'un Açık Toplum Enstitüsü'nün (Open Society Institue) Türkiye'deki lideri kim? Açık Toplum Enstitüsüyle eşgüdüm halinde çalışan ve Açık Toplum Enstitüsü tarafından fonlanan Sivil Toplum Kuruluşları hangileriydi?
- Türkiyenin Âkil adamlardan birisi seçilen, aktris Hülya Koçyiğit ile söz yazarı müzisyen Şehrazat arasındaki akrabalık bağı neydi?
- Diğer Âkil adamların bu Silsile ile bir bağları var mıdır?

Devamı
Format :KİTAP
Barkod :9786055996536
Yayın Tarihi :2013-05-13
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :560
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Basım Yeri :İstanbul
Emeği Geçenler :
Yazar   : Fatih Şahintürk
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler