Bilimsel üretimin asıl amacının insanlığın daha 'iyi' bir geleceğe ulaşması olduğunu düşünen bir grup araştırmacı, bilim insanı, sendikacı ve emekçi tarafından kurulan Toplumsal Araştırma ve Eğitim Merkezi (Tarem), yayınları arasına Akademi Serisi'ni de katarak bu amaç doğrultusunda önemli bir adım attı.

Tarem Yayınları Akademi Serisi'nin bu ilk kitabında Yrd. Doç. Dr. Sinan Alçın, ideolojiden ve sınıftan bağımsız bir kavram olarak, yalnızca gelişme ile bağdaştırılan teknolojinin toplumsal ve sınıfsal karakterini anlamlandırmak için teknoekonomi politikalarını mercek altına alıyor.

Prof. Dr. Fuat Ercan'ın önsözüyle sunulan kitapta, teknoloji kalkınmadaki rolü ve bunun sonuçları ayrıntılı bir içimde değerlendiriliyor. Teknolojinin felsefesinden başlayıp, teknoekonomi politikalarının kalkınmadaki rolüne, dünyadan ve Türkiye'den örneklere uzanan bu çalışma, yalnızca akademik düzeyde iktisat, felsefe ve politika ile ilgilenenlere değil, bilgi çağının eşitsiz gidişatını anlamak isteyenlere de önemli bir kaynak sunuyor.

Devamı
Format :KİTAP
Barkod :9786058920071
Yayın Tarihi :2010-07-05
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :224
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :140 X 200
Basım Yeri :İstanbul
Emeği Geçenler :
Yazar   : Sinan Alçın
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler