Detaylar

Kategori Sendika - Sivil Toplum Örgütleri
Yayıncı Sam Yayınları
Liste Fiyatı 12.04
Format KİTAP
Barkod 975-520-308-9
Yayın Tarihi 2014-08-30
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 92
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 13 X 21

Tüketicinin ve Rekabetin Korunması; Refah Artışı ve İktisadi Kalkınmanın Temeli

Demokrasinin en temel işlevlerinden biri de örgütlü toplumlardır. Örgütlü toplumlar, devlet ve hükümet politikalarının oluşturulmasında itici güçtür. Toplumların örgütlenmesindeki önemli yapılar ise resmi kurumlar haricindeki Sivil Toplum Kuruluşları (STK)dır.

Sivil Toplum Kuruluşları (STK), ileri demokrasilerde önemli bir yer tutar. Toplum yararına kamuoyu oluşturur ve loby faaliyetlerinde bulunur. Bir toplumda STKlar ne kadar çok ve etkin ise o toplumda temel hak ve özgürlükler ve demokrasi o kadar gelişmiş demektir.

STKların güçlü olması için, bireylerin katılımı ve katkısı oldukça önemlidir. Avrupa Birliği ülkelerinde çoğulcu ve katılımcı yönetim anlayışları yaygındır. Avrupa Birliği sivil inisiyatifin gelişmesine önem vermekte ve bu konuda ciddi adımlar atmaktadır. Aynı şekilde AB Hibe ve fonları, Türkiyedeki STKların güçlü ve aktif olması konusunda ciddi destekler sağlamaktadır.

Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Derneği (TÜRDER) olarak, tüketici haklarının korunması ve geliştirilmesi ile rekabetin korunması, tüketici lehine haksız rekabetin ortadan kaldırılması veya önlemler alınması için çaba harcamaktayız. Tüketici hakları ve rekabet konularında toplumu bilinçlendirici panel ve seminerler yaparak, topluma katkı sağlamaya çalışıyoruz. Gerektiğinde yasal mevzuatlar hakkında görüş beyan ediyor, kamuoyunu bilgilendirici bültenler hazırlıyoruz.

Bu kitap, Tüketici bilincini oluşturmak amacıyla düzenlenen paneldeki konuşmacıların sunumlarından oluşmakta ve yeni çıkan 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu da ek olarak verilmektedir.

Emeği Geçenler

Yazar   : Uğur Özgöker

Satış

% 10
indirim
10.84
Liste Fiyatı : 12.04
Kazancınız : 1.20
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim