Format KİTAP
Barkod 9789752533554
Yayın Tarihi 2019-08-23
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 174
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 155 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mustafa Cemiloğlu

Türk Dili geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan sihirli bir varlık olarak milletimizin oluşturduğu kültür ve medeniyetin ciltler dolusu ansiklopedisi gibidir.Bu ansiklopediyi yazılı ve sözlü değişik anlatmalarla günümüze kadar taşımış olan Türk Edebiyatı da Türkçenin estetik güzelliğini halkımızın gönlünü kalbini ve ruhunu bize aktarması yönüyle ayrı bir hazinedir.
Bu hazinenin bir başka yönü ise dil ve edebiyat aracılığıyla şekillendirilmiş olan değerler sistemidir. Bu sitem iyinin, güzelin, doğrunun ve birçok pozitif değer yargısının kompozisyonu olan ahlaki değer yargıları bütünlüğüdür. Davranış oluşturma olarak algıladığımız eğitim ise toplumun değerler sistemine uygun insan yetiştirme demektir.
Kuşaklar boyu devam etmesi gereken bu akış da ancak dille sağlanabilmektedir. Bu nedenle Türk Dilini Türk edebiyatını ve dilin günlük iletişimde kullanılışını öğretmek insan yetiştirmenin temel taşlarından en önemlisini oluşturma anlamı taşımaktadır. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretimi 2005 Programına göre şuan liselerimizde okutulmakta olan Türk Edebiyatı ile Dil ve Anlatım derslerinin yürütülmesine yönelik anlayış ve yorumlayışları sonuç olarak hepsinin bileşkesi olan yol ve yöntem tekliflerini içermektedir.
Kitabın bu yönleriyle Özel Öğretim Yöntemleri konusunda çalışmakta olan alan eğitimcileri ne, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri ile Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği ne aday öğrencilere ayrdımcı olacağı düşünülmüştür.

devamını oku..
Kategori : Edebiyat - Diğer
% 10
indirim
39.60
Liste Fiyatı : 44.00
Kazancınız : 4.40

Stokta yok
Favorilere Ekle