Detaylar

Kategori Roman - Çağdaş Dünya Edebiyatı
Yayıncı Everest Yayınları
Liste Fiyatı 14.90
Format KİTAP
Barkod 9786051853369
Yayın Tarihi 2020-02-07
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 41.Baskı
Sayfa Sayısı 424
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 110 X 180

Uçurtma Avcısı (Midi Boy)

Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...

Emeği Geçenler

Yazar   : Khaled Hosseini
Çevirmen   : Püren Özgoren

Satış

% 1
indirim
14.75
Liste Fiyatı : 14.90
Kazancınız : 0.15
Miktar :  
Adet

Temin Süresi: 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %1 indirim