Detaylar

Kategori Sosyoloji Tarihi
Yayıncı De Ki Basım Yayım Ltd. Şti.
Liste Fiyatı 70.00
Format KİTAP
Barkod 9789944492751
Yayın Tarihi 2014-09-25
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 812
Kapak Kuşe
Kağıt 2.Hamur
Boyut 160 X 240

Sosyoloji Kuramları

Sosyoloji Kuramlarının bu baskısı, sosyoloji kuramlarının tarihinin, ilk ortaya çıkı!ından en son kuramsal gelişmelere kadar kapsamlı bir tanıtımını sunmaktadır. Kitap, klasik sosyoloji kuramcılarının (Marx, Weber, Durkheim ve Simmel) yanında en önemli çağdaş kuramlar ve kuramcılara yer vermektedir. Tek bir kitap içinde hem geçmi!teki hem de günümüzdeki sosyoloji kuramları hakkında bilinmesi gereken şeylerin çoğu hakkında yararlı, genel bir açıklama ortaya konulmaktadır. Sosyoloji kuramları hakkında derinlemesine tartı!malara (çoğu kez örneklerle canlandırılan), sosyoloji kuramları içindeki en önemli dü!ünürlerin birçounun bilgilendirici ve ilgi çekici kısa ya!am öyküleri eşlik etmektedir. Sosyoloji Kuramları, başlıca sosyoloji kuramlarını kolayca anlaşılabilecek bir anlatım biçimiyle tanıtmasının yanında sosyolojinin erken tarihini ve sosyolojide yakın zamanlarda ortaya çıkan gelişmeleri inceleyen iki tarihsel bölümü de kapsamaktadır. Bu bölümler, okuyucuların, her kuramcıyı, tarihsel, toplumsal ve siyasal bağlamı içine yerleştirmesine olanak sağlayan genel bir bakışı içermektedir.

Ritzerin kitabı, son derece iyi düzenlenmiştir ve her bir kuramın ayrıntılı bir çözümlemesini sunmaktadır. Kuramcılar hakkındaki ve kuramlar arasındaki bağantılar hakkındaki kişisel içgörüler, okuyucuların bazı çetrefil bağlantıları kurmasında paha biçilmez bir değere sahiptir.
Cristopher Faircloth, Lousianna-Xavier Üniversitesi

Birilerinin bu kitabın yerinin doldurulamaz olduğunu bana anlatmasına gerek yok. Onu sevdim ve her okuyuşumda ondan çok şey öğreniyorum. Bu kitap, sosyolojide bugün nerede bulunduğumuzun ve nereden geldiğimizin son derece nitelikli bir enstantanesini sergiliyor.
Diane Kayongo-Male, Güney Dakota Devlet Üniversitesi
Arka Kapak

Emeği Geçenler

Yazar   : George Ritzer
Çevirmen   : Himmet Hülür

Satış

% 10
indirim
63.00
Liste Fiyatı : 70.00
Kazancınız : 7.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim